CZYM JEST
ROADMAPA PROGRAMISTY?

To drogowskaz, który nakieruje Cię na właściwe tory w nauce programowania.

Z Roadmapą programisty:

nauka programowania będzie łatwiejsza

dowiesz się czego, kiedy i dlaczego się uczyć

szybciej zdobędziesz wymarzoną pracę w IT

Dzięki Roadmapie programisty nauczysz się tego, co jest niezbędne do rozpoczęcia kariery na stanowisku programisty, a czego nie uczy się 95% osób uczących się programowania na własną rękę.

CZYM JEST
ROADMAPA PROGRAMISTY?

To drogowskaz, który nakieruje Cię na właściwe tory w nauce programowania.

Z Roadmapą programisty:

nauka programowania będzie łatwiejsza

dowiesz się czego, kiedy i dlaczego się uczyć

szybciej zdobędziesz wymarzoną pracę w IT

Dzięki Roadmapie programisty nauczysz się tego, co jest niezbędne do rozpoczęcia kariery na stanowisku programisty, a czego nie uczy się 95% osób uczących się programowania na własną rękę.

TO WIĘCEJ NIŻ PODRĘCZNIK PROGRAMOWANIA

TO WIĘCEJ NIŻ PODRĘCZNIK PROGRAMOWANIA

Gdy zaczynamy przygodę z programowaniem problemem nie jest dostęp do wiedzy. Internet jest pełen kursów, poradników i tutoriali. Problemem jest to, że nie wiemy jak z tej wiedzy skorzystać. Jak z tej masy materiałów wybrać to, co faktycznie istotne? Skąd wiedzieć, czego się uczyć, kiedy i dlaczego? Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Odpowiedzią na ten powtarzający się wśród początkujących programistów problem jest Roadmapa programisty.

Nie znajdziesz tutaj zbyt wielu encyklopedycznych definicji, szczegółów dotyczących programistycznych niuansów ani kilkustronicowych rozwiązań problemów. Zamiast tego postarałem się w tej książce zebrać jak najwięcej pojęć i konceptów, które powinny być znane każdemu programiście. Zadbałem również o to, żeby nakreślić dla nich odpowiedni kontekst – zamiast tylko rzucać hasłami, tłumaczę dlaczego dana rzecz jest potrzebna i na co zwrócić uwagę podczas nauki.

KILKANAŚCIE LAT DOŚWIADCZENIA W PIGUŁCE

KILKANAŚCIE LAT DOŚWIADCZENIA W PIGUŁCE

Roadmapa programisty to książka, w której zawarłem wiedzę będącą efektem kilkunastu lat doświadczenia w branży IT.

Przeczytanie Roadmapy programisty pomoże zaoszczędzić Ci wielu miesięcy poszukiwań, błądzenia i kręcenia się w kółko. Zamiast tego otrzymasz jasne wskazówki czego, kiedy i dlaczego się uczyć, żeby zostać programistą.

W efekcie zaoszczędzisz masę czasu oraz pieniędzy, które mógłbyś lub mogłabyś wydać na niewłaściwe kursy czy szkolenia. Zwiększysz też swoje szanse na szybsze otrzymanie pracy w branży IT, dzięki czemu szybciej zaczniesz zarabiać dobre pieniądze.

Mówiąc krótko – Roadmapa programisty to inwestycja, która zwróci Ci się kilka, kilkanaście, a być może nawet kilkaset razy.

CO OTRZYMASZ KUPUJĄC ROADMAPĘ PROGRAMISTY?

CO OTRZYMASZ KUPUJĄC ROADMAPĘ PROGRAMISTY?

Dokładny plan nauki

Ponad 100 stron wyselekcjonowanych, dobrze przemyślanych treści – zamiast lać wodę, krok po kroku prowadzę Cię przez kolejne tematy, wskazując czego powinieneś się uczyć i dlaczego.

Niezbędną teorię

Kilkaset konceptów i pojęć, które musisz znać (zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej) rozpoczynając karierę w branży IT.

Tematy, które znajdziesz w książce: Podstawy programowania, umiejętności i narzędzia potrzebne do nauki programowania, możliwe drogi programisty, wybór języka do nauki, znajomość systemu operacyjnego, obsługa konsoli systemowej, algorytmy, programowanie obiektowe, bazy danych SQL, podstawy sieci komputerowych, Git, REST API, testowanie aplikacji, dobre praktyki w programowaniu, wzorce projektowe, frameworki, zarządzanie projektami.

Pomysły na praktyczne projekty

Pomysły na ponad dwadzieścia projektów podzielonych na kilka poziomów trudności – najważniejsza w nauce programowania jest praktyka, więc dbam o to, abyś realizował na swojej drodze checkpointy w postaci projektów dopasowanych do Twojego aktualnego stanu wiedzy.

W JAKI SPOSÓB ROADMAPA PROGRAMISTY POZWOLI CI SIĘ WYRÓŻNIĆ SPOŚRÓD INNYCH KANDYDATÓW?

W JAKI SPOSÓB ROADMAPA PROGRAMISTY POZWOLI CI SIĘ WYRÓŻNIĆ SPOŚRÓD INNYCH KANDYDATÓW?

Obserwując branżę IT od kilkunastu lat zauważam jedną bardzo ważną rzecz – programowania uczy się coraz więcej osób i coraz więcej osób aplikuje do pracy na stanowisko programisty, ale jednocześnie coraz mniej osób zwraca uwagę na fundamentalną wiedzę, która jest niezbędna na stanowisku programisty.

Szkoły programowania i organizatorzy bootcampów za grube pieniądze sprzedają marzenia i obiecują, że po trzymiesięcznym kursie z podstaw wybranego języka zostaniesz programistą.

To niemożliwe.

Znajomość podstaw wybranego języka programowania to tylko jeden z filarów sukcesu. Żeby ten sukces osiągnąć i rozpocząć karierę na stanowisku programisty należy zadbać również o pozostałe filary.

Każdy programista powinien znać system operacyjny, z którego korzysta, powinien potrafić obsłużyć go z poziomu konsoli systemowej (i nie robić wielkich oczu, gdy ktoś poprosi go o spingowanie serwera czy dodanie wpisu do pliku hosts), powinien znać podstawy sieci komputerowych (i nie dziwić się, gdy usłyszy takie nazwy jak HTTP, FTP, DNS czy DHCP), powinien rozumieć jak działają bazy danych (i potrafić bez problemu wyjaśnić czym są transakcje oraz co oznacza akronim ACID), powinien znać podstawowe algorytmy i struktury danych (notacja dużego O, binary search, quicksort – to są wybrane słowa – klucze z tego tematu!), a także potrafić przetestować aplikację i opowiedzieć o kilku wybranych wzorcach projektowych.

Większość osób uczących się programowania na własną rekę nie uczy się tych zagadnień.

Jaki jest tego efekt? Setki wysłanych CV i zero odpowiedzi.

A prawda jest taka, że praca w IT – również dla programistów dopiero stawiających pierwsze kroki – cały czas była, jest i będzie. Kluczem do sukcesu jest nauczenie się tego, co na stanowisku programisty jest niezbędne.

I bardzo ważne – należy szczególnie zadbać o tę podstawową, uniwersalną wiedzę, o której piszę w Roadmapie programisty. 

Ucząc się poniższych tematów (wszystkie znajdziesz w Roadmapie programisty!) wyróżnisz się spośród innych osób uczących się programowania i zdobędziesz przewagę nad 95% pozostałych kandydatów.

✅ podstawy programowania
✅ umiejętności i narzędzia potrzebne do nauki programowania
✅ możliwe drogi programisty
✅ wybór języka do nauki
✅ znajomość systemu operacyjnego
✅ obsługa konsoli systemowej
✅ algorytmy
✅ programowanie obiektowe
✅ bazy danych SQL
✅ podstawy sieci komputerowych
✅ Git
✅ REST API
✅ testowanie aplikacji
✅ dobre praktyki w programowaniu
✅ wzorce projektowe
✅ frameworki
✅ zarządzanie projektami

CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU?

CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU?

.

WYBIERZ WERSJĘ

WYBIERZ WERSJĘ

Roadmapa programisty

Roadmapa programisty to ponad 100 stron wyselekcjonowanych, dobrze przemyślanych treści – krok po kroku prowadzę Cię przez kolejne tematy, wskazując czego powinieneś się uczyć i dlaczego.

W Roadmapie programisty przedstawiam kilkaset pojęć i konceptów, które musisz znać rozpoczynając karierę w IT.

W Roadmapie programisty zebrałem również pomysły na ponad dwadzieścia projektów podzielonych na kilka poziomów trudności – najważniejsza w nauce programowania jest praktyka, więc dbam o to, abyś realizował na swojej drodze checkpointy w postaci projektów dopasowanych do Twojego aktualnego stanu wiedzy.

Cena: 97 zł

Wybierając tę wersję otrzymujesz dożywotnie aktualizacje e-booka.

Roadmapa programisty + Programista dzisiaj​

W pakiecie 52 zł taniej!

Dwa ebooki, z którymi droga do zostania programistą będzie dużo łatwiejsza i zajmie dużo mniej czasu.

Z Roadmapy programisty dowiesz się kiedy, czego i dlaczego się uczyć, żeby zostać programistą.

Z Programisty dzisiaj dowiesz się skąd się uczyć.

To dwie książki, w których zawarłem wiedzę będącą efektem kilkunastu lat doświadczenia w branży IT. Ich przeczytanie pomoże zaoszczędzić Ci wielu miesięcy poszukiwań, błądzenia i kręcenia się w kółko.

W efekcie zaoszczędzisz masę czasu oraz pieniędzy, które mógłbyś lub mogłabyś wydać na niewłaściwe kursy czy szkolenia. Nauka programowania będzie łatwiejsza, a Ty szybciej zdobędziesz wymarzoną pracę w IT.

Wybierając ten pakiet, otrzymujesz:
e-book Roadmapa programisty (regularna cena 97 zł)
e-book Programista dzisiaj (regularna cena 119 zł)

Cena: 216 zł 164 zł
(oszczędzasz 52 zł)

Wybierając tę wersję otrzymujesz dożywotnie aktualizacje obu e-booków.

Programista dzisiaj + Roadmapa programisty + Git od podstaw

W pakiecie 152 zł taniej!

Wyróżnij się na rozmowie kwalifikacyjnej prezentując się jako ekspert od Gita.

Git to najpopularniejsze narzędzie używane przez programistów. Korzysta z niego aż 94% wszystkich programistów, a poznanie go na zaawansowanym poziomie może znacząco zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie pierwszej pracy w IT.

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku trzeba się coraz bardziej wyróżniać. Świetnym sposobem jest zdobycie zaawansowanej, praktycznej wiedzy w wybranej technologii – na przykład w Gicie.

Kurs Git od podstaw nigdy nie będzie tańszy, a tylko w tym pakiecie masz możliwość zakupienia go w cenie aż o 100 zł niższej od ceny regularnej (299 zł zamiast 399 zł). Taka okazja więcej się nie powtórzy.

Wybierając ten pakiet, otrzymujesz:
e-book Roadmapa programisty (regularna cena 97 zł)
e-book Programista dzisiaj (regularna cena 119 zł)
kurs Git od podstaw (regularna cena 399 zł)

Cena: 615 zł 463 zł
(oszczędzasz 152 zł)

Wybierając tę wersję otrzymujesz dożywotnie aktualizacje kursu oraz obu e-booków.

KTO JEST AUTOREM ROADMAPY PROGRAMISTY?

KTO JEST AUTOREM ROADMAPY PROGRAMISTY?

Nazywam się Kamil Brzeziński. Pierwsze kroki w programowaniu stawiałem jeszcze jako dzieciak (miałem wtedy dwanaście albo trzynaście lat), tworząc pierwsze strony internetowe i pisząc proste programy.

Później pasja przerodziła się w pracę (ale pasja wciąż została!) – w branży IT jestem obecny już ponad dziesięć lat. Karierę rozpoczynałem w Menlo Innovations, wyjątkowej, wielokrotnie nagradzanej firmie z Ann Arbor w stanie Michigan (USA). Po powrocie do Polski pracowałem nad rozwojem narzędzi wykorzystywanych przez firmę TomTom w branży autonomicznych samochodów, w Fujitsu rozwijałem aplikację, bez której nie działałaby tokijska giełda, a w międzynarodowej korporacji IDEMIA byłem częścią zespołu odpowiedzialnego za rozwiązania dla jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Indiach.

Od pięciu lat prowadzę w serwisie YouTube popularny kanał o programowaniu Jak nauczyć się programowania, na którym w prostych słowach opowiadam o programowaniu.

Kanał Jak nauczyć się programowania na YouTubie to:

🔥 5 milionów wyświetleń wszystkich filmów
🔥 100 tysięcy wyświetleń miesięcznie
🔥 75 tysięcy subskrybentów
🔥 15 tysięcy pozytywnych komentarzy
🔥 setki prywatnych wiadomości z podziękowaniami za pomoc w rozpoczęciu kariery w IT

Jestem autorem dwóch ebooków: Roadmapa programisty, w którym piszę czego,  kiedy i dlaczego się uczyć, żeby zostać programistą oraz Programista dzisiaj, w którym wskazuję konkretne, sprawdzone źródła, z którymi powinniśmy się zapoznać rozpoczynając swoją przygodę z programowaniem oraz branżą IT.

Jestem również autorem trzech kursów: Java od podstawGit od podstaw oraz Rekrutacja programisty.

A poza YT zapraszam na Instagram, grupę na Facebooku oraz serwer na Discordzie.

ROADMAPA PROGRAMISTY

Czego, kiedy i dlaczego się uczyć, żeby zostać programistą.

CO O ROADMAPIE PROGRAMISTY MÓWIĄ OSOBY, KTÓRE JĄ PRZECZYTAŁY?

CO O ROADMAPIE PROGRAMISTY MÓWIĄ OSOBY, KTÓRE JĄ PRZECZYTAŁY?

FAQ

FAQ

Takiego ryzyka nie ma. Większość zagadnień, o których piszę w Roadmapie programisty to rzeczy uniwersalne – takie, które były aktualne pięć czy dziesięć lat temu i najprawdopodobniej będą aktualne za kolejnych dziesięć. Bo tak jak branża IT cały czas ewoluuje, pojawiają się nowe technologie i języki, tak podstawy, na których opieramy naszą naukę, pozostają niezmienne od lat. W Roadmapie programisty nie skupiam się też na żadnym konkretnym języku, a zamiast tego przedstawiam szeroki przekrój konceptów potrzebnych każdemu programiście. Nie oznacza to oczywiście, że Roadmapa programisty nie będzie aktualizowana – kupując ebooka otrzymujesz dożywotnie aktualizacje.

Tak jak napisałem w poprzednim punkcie – kupując Roadmapę programisty, otrzymujesz wszystkie przyszłe aktualizacje. Co więcej, cena ebooka może w przyszłości wzrosnąć, także kupując Roadmapę programisty dzisiaj otrzymujesz gwarancję, że to najniższa możliwa cena.

Oczywiście w internecie znajdziemy masę darmowych materiałów dotyczących programowania, jednak dostęp do tych materiałów wciąż nie rozwiązuje podstawowego problemu pod tytułem “jak z tej wiedzy skorzystać?”. Skąd wiedzieć, które tematy są ważne i w jakim zakresie powinniśmy je poznać?

I właśnie odpowiedzi na te pytania stanowiły dla mnie najważniejszy cel podczas tworzenia Roadmapy programisty.

Ideą nie było dostarczenie jedynie suchej listy zagadnień, które każdy programista powinien znać. Pisząc Roadmapę programisty zadbałem o to, by każdy temat – i jego znaczenie w kontekście całej drogi do zostania programistą – szczegółowo wyjaśnić. Opierałem się przy tym na własnych doświadczeniach, myśląc o tym, jakie problemy napotykałem, gdy sam wiele lat temu uczyłem się programowania.

Było tych problemów całkiem sporo, a ja straciłem masę czasu na kręceniu się w kółko. Gdybym miał wtedy dobry plan, gdybym wiedział, czego, kiedy i dlaczego się uczyć, wszystko byłoby dużo prostsze, a to co zajęło mi kilka lat, prawdopodobnie osiągnąłbym w kilka miesięcy.

Dlatego zadałem sobie pytanie – co sam chciałbym przeczytać na początku swojej programistycznej drogi prawie dwadzieścia lat temu?

I mając to pytanie przez cały czas w głowie, stworzyłem Roadmapę programisty.

Scroll to Top